Церковні свята у вересні в Україні

Церковні свята у вересні 2022 року: календар православних свят

Місяць багатий на православні урочистості: на початку осені віддають данину пам’яті багатьом святим та відзначають знакові для християнського світу події. Ми вирішили розповісти, які церковні свята очікуються у вересні.

Для православного християнина кожен вересневий день відзначений однією, або навіть кількома церковними подіями. Цього місяця налічується майже 80 свят. Кожен із них наділений своїм сакральним значенням і наказує певні правила поведінки.

Наприклад, у день Усічення глави Іоанна Предтечі віруючий повинен утримуватися від будь-яких веселощів і дотримуватися своєрідного посту: з раціону виключаються не тільки тваринні продукти, а й будь-яка їжа червоного кольору, а також продукти, що нагадують формою голову. А в день поминання Пророка Захарії та праведної Єлисавети належить добре обмістити будинок березовим віником: вважається, що такий ритуал захищає житло від нечистої сили.

Давайте з’ясуємо, які ще православні свята випадають на вересень 2022 року.

Календар церковних свят у вересні

Церковні свята у вересні 2022 року: календар православних свят

1 вересня

День пам’яті Мученика Андрія Стратилата та постраждалих з ним 2593 мучеників

Цього дня згадують святого Андрія. Він служив у римських військах і переконав багатьох воїнів зректися язичництва. За це Андрія разом з його сподвижниками катували, а потім убили.

2 вересня

День пам’яті пророка Самуїла (Самойлін день)

День пам’яті біблійного пророка та останнього з суддів ізраїльських. Саме він помазав на царство царя Саула. Пророк Самуїл вважається покровителем бідних та знедолених.

3 вересня

День пам’яті Апостола від 70-ти Фаддея

Тадей – проповідник християнства і один з 70 учнів Христа, посланих Ісусом у різні міста з метою нести Слово Боже. Проповідував у Сирії, Месопотамії, дійшов до Фінікії. У місцевому місті, яке нині називається Бейрут, заснував першу християнську церкву.

День пам’яті Мучениці Васи та чад її мучеників Феогнія, Агапія та Піста

3 вересня православні поминають благочестиву християнку Вассу, на яку випало безліч страждань. Віддана чоловіком, вона була змушена спостерігати, як катують її дітей, терпіти катування та побої, але ніщо не зламало її віри.

День пам’яті Преподобного Авраамія Смоленського, архімандрита

Цього дня згадують також святого Авраамія Смоленського. Християнський проповідник жив у XII столітті. Як свідчить легенда, він створив диво і викликав дощ під час посухи.

4 вересня

День пам’яті Мучеників Агафоніка, Зотика, Феопрепія (Боголепа), Акіндіна, Северіана, Зінона та інших.

Наприкінці III – початку IV століття у розпал утисків християн Агафоніка разом з кількома іншими віруючими схопили та відправили під суд. Довгий, повний катування шлях зумів витримати тільки він, але це не вберегло його від страти. 4 вересня віруючі згадують про стійкість духу Агафоніка та інших мучеників.

5 вересня

Віддання свята Успіння Пресвятої Богородиці

Останній день святкування Успіння Божої Матері. Свято пов’язане зі спогадом про завершення земного життя Богородиці.

День пам’яті Мученика Луппа Солунського (Лупп Брусничник)

Лупп був вірним слугою святого великомученика Димитрія Солунського. Після загибелі пана він узяв його перстень і вимочив свій одяг кров’ю. За легендою, за допомогою цих речей він зробив багато чудес. Луппа Солунського переслідували язичники, а згодом його стратили.

У цей день зазвичай трапляються заморозки, прозвані у народі «лупенскими». За традицією, прийнято йти в ліс за брусницею, звідси і друга назва свята.

6 вересня

День пам’яті Священномученика Євтихія, єпископа, учня апостола Іоанна Богослова (Євтихий Тихий)

Згадують святого Євтихія, чия відданість християнській вірі не змогли похитнути жодних страждань. Народна назва свята пояснюється зазвичай спокійною, безвітряною погодою цього дня.

7 вересня

Перенесення мощів апостола Варфоломія (Нафанаїла)

Один з 12 учнів Ісуса Христа, святий Варфоломій прийняв мученицьку смерть: спочатку проповідника розіп’яли вниз головою, потім здерли шкіру і зрештою обезголовили. Страждання не змусили його відмовитися від віри.

Пам’ятна дата пов’язана з перенесенням мощів мученика, що відбулося у VI столітті.

By Кухар Наталія

Автор статей на тему народних традицій, звичаїв, свят та прикмет. Маю 10-річний досвід роботи у ЗМІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.