Додати в обране
Загрузка...

Привітання з новосіллям / Новосілля

У наше століття величезних міст, багатоповерхових будинків і квартир мало хто сам будує дім і живе в ньому століттями, як було раніше.

За старих часів обряд новосілля був не так часто, як зараз і був більш складний, довгий і різноманітний. Ці традиції захищали новий будинок і його мешканців від бід і нещасть, будинок ставав захисником і помічником людини.

Починалося все з будівництва нового будинку, так як в старі будинки було не прийнято заселятися. Дуже довго вибиралося місце для майбутнього будинку, так як треба було перевірити, чи немає на ньому злих духів. Будинки ніколи не будували на кладовищах або поруч з ними, а також на місцях пожеж. Існувало безліч обрядів для пошуку сприятливого місця. Матеріал для майбутнього будинку теж довго вибирався. Дерева не повинні були бути повалені вітром або блискавкою. У деяких областях існували обряди перевірки "лихих" дерев. Якщо в будинку виявлялося хоч тріска такого дерева новий будинок міг розвалитися. У деяких областях вважалося, що якщо будинок побудувати не за один день, то вночі в нього оселиться нечисть.

У день перед приїздом обов'язково змащували медом всі кути, щоб життя було солодким. Того ж дня в старому будинку замішували тісто, яке переносили в новий будинок і там вже пекли хліб.

У день новосілля запрошували гостей і священика, який освячував новий будинок. Першим заходив господар і ніс горня з вугіллям, який він обносили вздовж стін, і розпалював вогонь у печі. У будинок в першу чергу заносили ікону і стіл.

Після сім'ї в будинок заходили гості. Гість клав гроші на піч, хліб і сіль - на стіл, зерно - на лаву. Жінки підносили господині дому овечу вовну, покривала, скатертини, борошно, крупу, яйця, сало. Також було прийнято дарувати що-небудь солодке - мед, цукор або що-небудь з випічки. Деякі гості приносили і живих курей, качок, кролів, яких, заходячи, запускали в будинок. Коли всі гості збиралися, починалося застілля.

Гостей було прийнято пригощати як можна краще. Господарі не хотіли, щоб хто-небудь був незадоволений і побажав зла сім'ї. Крім того, вважалося, що не можна скупитися на новосілля, інакше в будинку не буде достатку. Розходилися гості пізно, бажаючи господарям щастя і здоров'я у новому будинку.

Багато хто з цих традицій збереглися і зараз. Нехай тепер частіше справляють новосілля не в новому будинку, а в новій квартирі, веселощі, добрі побажання, щасливі прикмети є і зараз.

Завжди добре запросити на новосілля друзів і нових сусідів. Застілля можна організувати так, щоб все нагадувало про новосілля, це і прикраси з стружок, грубі дерев'яні ложки й т.д.

Традиція зустрічати гостей хлібом і сіллю, коли вони вступають у новий будинок, збереглася і зараз. Вона символізує надію на те, що в цьому будинку завжди буде вдосталь їжі.

Дотримуватися або немає традиції, це кожен вирішує сам, головне, щоб обстановка на святі була тепла, привітна і по-домашньому затишна.

Універсальні Привітання з новосіллям, в яких немає імен, немає згадки про ступінь спорідненості і характер роботи, привітання що підходять для всіх можна подивитися в розділі

 • Привітання з новосіллям
  Універсальні Привітання з новосіллям, які підходять всім: чоловікам, жінкам, колегам, начальнику, батькам родичам і близьким.

Для зручності пошуку поздоровлень ми розбили усі Привітання з новосіллям на категорії, виділивши поздоровлення родичам за ступенем спорідненості, привітання друзям і близьким, вітання колегам, начальнику та інші.

Привітання з новосіллям родичам

  Привітання з новосіллям близькім

   Інші Привітання з новосіллям

    Нові Привітання з новосіллям

    Веселощів у новосілля бажаю без кінця!
    Щоб в будинку вашому не було смутку на лиці.
    Щоб клімат ваш сприяв цвітінню квітів
    Щоб над дітьми та дорослими панувала тут любов.

    Добавлено (изменено): 31.08.2010

    вірши до новосілля

    З переїздом до нової оселі!
    Нехай живеться добре в неї,
    Нехай живуть на новой хаті
    Щастя, радість, ви багаті!

    Нехай ростуть у достатку діти
    І хороші сусіди
    Поруч з вами будут жити,
    Щоб вам сім'ями дружити!

    Ддомовика запросіть,
    М'якої булкою пригостить,
    Щоб будинок став охороняти,
    Ваше щастя множити!

    Хай будинок буде повною чашею,
    З кожним місяцем все красивішим,
    А умілими руками
    Затишок зробите самі!

    Рік - другий в ньому поживете -
    І рідним вже назвете!
    А сьогодні - новосілля!
    Відсвяткуйте як весілля!

    Добавлено (изменено): 31.08.2010

    поздоровлення до новосілля

    Новосілля без веселощів,
    Не належить зустрічати.
    Є прикмета: треба першою
    Кішку в хату запускати.

    Ну, а щоб Бог допоміг.
    Охрестити свій поріг.
    Чудотвориці - іконі
    Місце головне у домі.

    Усе в порядку? А тепер
    З хлібом - сіллю чекаєм гостей.
    Бенкет влаштуєм, немов весілля,
    Нині свято новосілля.

    Хай щастить у новой хаті,
    Щоби були ви багаті
    Затишок, щоб був у домі
    Щоб раділи своїй долі.

    Добавлено (изменено): 31.08.2010

    привітання з новосіллям

    З новосіллям Вас вітаємо,
    Усього найкращого бажаємо!
    Щоб підлога не скрипіла,
    Не розсипалась стіна,

    Щоб дзенькало в будинку щастя,
    Щоб не знали Ви незгоди,
    Щоб обминали болі та тривоги
    Ваші нові пороги...

    Добавлено (изменено): 31.08.2010

    Загрузка...
     
    Загрузка...
    При використанні матеріалів сайту бажане посилання на сайт привітання, побажання, тости