Додати в обране
Загрузка...

Привітання на хрестини / Хрестини

Хрещення Ісуса Христа на річці Йордан поклало початок церковному таїнства хрещення - таїнства прийняття крещаю в церковне суспільство. При здійсненні таїнства хрещення використовується кілька обрядів, кожен з яких має символічне духовне значення:
 • Звернення крещаю на захід (місцем темряви) для зречення від сатани, який є духовна темрява;

 • Помазання єлеєм немовляти перед зануренням у воду (купіль) для непереможності в боротьбі з сатаною;

 • Занурення у воду, при якому Дух Святий таємно сходить на крещаю і очищає від гріхів;

 • Одягання в білий одяг і покладання хреста на груди - це означає, що крещаю очистився від гріхів і повинен вести чистий життя і постійно пам'ятати про хрест - символ порятунку;

 • Ходіння навколо купелі - символ вічності;

 • Постриг волосся - переказ новохрещених Божої волі.

Разом з таїнством хрещення відбувається таїнство миропомазання, під час якого священним миром (запашним маслом) з допомогою пензлика священик зображує хрести на лобі, очах, вухах, ніздрях, грудях, руках і ногах - для освячення всіх його почуттів, справ і всього поведінки.

Таїнство хрещення завершується обрядом воцерковлення - священик бере на руки немовля подібно до того, як брав Спасителя святий праведний Симеон.

Традиційно хрестили дитину і давали ім'я по святцями на восьмий день, а якщо дитина слабка, то відразу ж після народження, щоб не помер нехрещених, при цьому батьки просять кого-небудь із родичів або близьких друзів бути хрещеними батьками дитини.

Існує прикмета, що якщо сорочку, в якій хрещений перше дитя, потім надягати по черзі на всіх наступних дітей, всі вони полюблять один одного.

Домашнє свято, святковий обід у день здійснення таїнства хрещення називається хрестинами. У цей день раніше приходили тільки найближчі і дорогі люди провідати дитя, і батьків. Відвідувати новонародженого дозволялося тільки заміжнім жінкам, що мають дітей. У наш час на хрестини приходять не тільки рідні, друзі сім'ї, але й товариші по роботі.

На хрестини зазвичай приносять дорогі подарунки та багато частувань, щоб звільнити ще незміцнілу господиню від зайвих хвилювань і турбот, пов'язаних з підготовкою столу.

У наших предків першої і головною фігурою на хрестинах шанувалася бабуся, або єврейським бабам (акушерка, Наступниця), яка приймала пологи, від якої значною мірою залежали благополучний результат, поява на світ здорового немовляти і стан здоров'я матері.

Універсальні Привітання на хрестини, в яких немає імен, немає згадки про ступінь спорідненості і характер роботи, привітання що підходять для всіх можна подивитися в розділі

 • Привітання на хрестини
  Універсальні Привітання на хрестини, які підходять всім: чоловікам, жінкам, колегам, начальнику, батькам родичам і близьким.

Для зручності пошуку поздоровлень ми розбили усі Привітання на хрестини на категорії, виділивши поздоровлення родичам за ступенем спорідненості, привітання друзям і близьким, вітання колегам, начальнику та інші.

Привітання на хрестини родичам

  Привітання на хрестини близькім

   Інші Привітання на хрестини

    Нові Привітання на хрестини

    Син - послання богів,
    Хай же буде він здоровий,
    Хай росте розумним, сильним,
    Навчається для добрих справ,
    Для батьків опора,
    Так господь нам наказав!

    Добавлено (изменено): 31.08.2010

    Хай Ангел-Хранитель вночі
    Запалить тобі три свічі...
    Перша свіча - за любов:
    Даруй її знов і знов.
    Друга - за доброту,
    правду і прямоту...
    Третя свіча - оберіг
    Від всіх негараздів і лих.

    Добавлено (изменено): 31.08.2010

    В День Хрестин! На чистім білім полотні, стелися, доленько, щасливо. Обійми лагідні й міцні хай розкриває Божий світ дитині! Нині Тебе, дитинка мила, благословив Господь єлеєм, ладаном і миром.Хай Він батькам, які Тобі подарували світ, зішле багато радісних, щасливих літ!

    Добавлено (изменено): 31.08.2010

    Хай Миколай у вишиванці
    Розбудить подарунком вранці,
    І принесе у Вашу хату
    Добробут, радості багато.
    Розбудить приспані надії,
    Зернятко щастя хай посіє.
    Зігріє гумором, любов'ю,
    І принесе усім здоров'я!

    Добавлено (изменено): 31.08.2010

    Загрузка...
     
    Загрузка...
    При використанні матеріалів сайту бажане посилання на сайт привітання, побажання, тости